CategoriesGenel

Bergama Gülen Süt

Yılların verdiği tecrübe ile İzmir’in Bergama ilçesinde ki şubemizden ve internet adresimizden siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.

Süt Ürünleri

Süt ve süt ürünlerini tüketmek sağlığımız için çok büyük önem taşır. Süt ve süt ürünlerinde bolca kalsiyum ve protein mevcuttur. Çocuklar da kemik gelişimi için kalsiyum çok önemlidir. Yetişkinler ise kalsiyum ile var olan kemiklerini güçlendirmiş olurlar. 

Beyaz Peynirler

4 çeşit beyaz peynirimiz bulunmaktadır. Bunlar; lüks karışık beyaz peynir, sert klasik beyaz peynir, sert koyun beyaz peynir ve yumuşak beyaz peynirdir. Lüks karışık beyaz peynir biraz tuzlu ve hafif ekşi bir aromaya sahiptir. Çoğu kişi tarafından tercih edilen bir peynir türüdür. Sert klasik peynir ise sert peynir seven kişilerin tercih ettiği bir peynirdir. Sert koyun beyaz peynir de adından da anlaşıldığı üzere pastörize koyun sütü ve inek sütü kullanılarak yapılmaktadır. Yumuşak beyaz peynir salamurada bekletilerek elde edilir ve çok tercih edilen peynirlerden biridir. 

Kaşar Peynirler

2 çeşit kaşar peynirimiz vardır. Biri eski göbek kaşar peyniri diğeri ise eski kaşar peyniridir. Eski göbek kaşar peyniri kokusuz olması sebebiyle çoğu kişi tarafından tercih edilir. Eski kaşar peyniri en az 6 ay soğuk hava depolarında bekletilerek elde edilir. Sandviç ve salatalarda tercih edilen bir peynirdir.

Lor & Çökelekler

2 çeşit lor çökelek peynirimiz vardır. Biri Bergama az tuzlu tulum lor diğeri ise biberli lor peyniridir. Lor peynirlerin antioksidan özelliği vardır. Peynir altında oluşan su kazanda kaynatılır ve pıhtılaşır. Pıhtılaşan peynir altı suyu süzülür ve lor peyniri elde edilir. 

Tereyağı

4 çeşit tereyağımız vardır. Afyon mumbar (karın) tereyağı, Bergama geleneksel köy tereyağı, Bergama mandıra tereyağı ve manda karışık tereyağı mevcuttur. Tamamiyle organik ve kendi inek sütlerimizden yapılır. Yemeklerde ve ekmek üzerine sürerken kalsiyum deposu tereyağımızın kullanılması önerilir. 

Yöresel Peynirler

2 çeşit yöresel peynirimiz vardır. Biri Trabzon çeçil peyniri diğeri ise örgü peyniridir. İkisi de yumuşaklığı ve kendilerine has tadı ile müşterilerimizin severek yediği peynir çeşitlerindendir. 

Bizlere ulaşmak için İzmir / Bergama şubemize uğrayabilir ya da bergamagulensut.com.tr/ adresini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + 10 =