CategoriesGenel

Doğanın Mucizesi Bal

Arı ve binlerce çiçeğin el ele vererek insana ve doğadaki birçok hayvana ve insana sunduğu en tatlı mucize doğal bal ve doğal baldan elde edilen ürünlerdir elbette. Şekerin bulunmasından önce çeşitli meyvelerin suyunun çıkarılıp koyulaştırılması ile pekmezler ve bal insanoğlunun tek tatlı ihtiyacını karşılayan maddelerdi. Zaman içinde doğal ortamlarda, yani ağaç kavukları ve kayalık girintilerinde yuva yapan arılar ehlileştirilmiş ve onların ürettikleri petek bal ile büyük bir enerji kaynağı elde edilmiştir.

Doğa ve Arı ile El Ele

Arı sadece insanoğluna bir enerji kaynağı değil, birçok yönden de faydalı mineraller içeren, üstelik birçok derde şifa veren ürünleri küçücük bir kovanda kolektif çalışmayla üretmektedir. İş bölümü içinde muhteşem bir çalışma ve emek ile birçok çiçekten topladıkları özüt ile eşi benzeri olmayan balı üreten arı ve arının doğal çevresi korunmalıdır ki elde edilen ürün daha da insana şifalı bir gıda maddesi haline gelsin. Bu şekilde gerekli özen gösterilerek elde edilen kaliteli bal tüketicilerin eline götürülmesi bergamagulensut.com.tr aracılığı ile çok güvenli bir biçimde yapılmaktadır.
Şirketimiz doğa ve arı ile el ele verdiği bu hizmetten gurur duymaktadır.

Doğal Balın Faydaları
-Bal doğanın bize sunduğu en güzel prebiyotik maddedir. 
-Bal en doğal ve en büyük enerji kaynağıdır.
-Çocuk ve yaşlı beslenmesinde mutlaka bulunmalıdır. Enerji ihtiyacı büyük gençler ve sporcular içinde olmazsa olmazlardandır.
-Alerji hastalarına, astım hastalarına büyük sağaltıcı etkisi ile bilinen bal güzel ve doğal bir şifa kaynağıdır.
-İçinde flavonoidler bulunur ve bu sayede kanser yapıcı ajanlarla bedenin savaşmasını ve kanser riskinin azaltılmasını sağlar.
-Az miktarda kullanılması halinde şeker hastalarının kullanacağı en kaliteli şeker sayılır.
-Cilt hastalıklarında, cilt kaşıntısı ve kepek tedavisinde bire birdir. En inatçı durumları bile tedavi eder.
-Boğaz enfeksiyonlarını tedavi eder. En inatçı öksürüğe bile fayda sağlar. Bakterilere karşı bedenin savaşımına yardımcı olan bir besindir.
Sayılamayacak Kadar Fayda

Arının kovanda ürettiği tek madde bal değildir. Bunun yanında birçok ürün daha vardır. Tüm arı ürünlerini göz önünde bulundurursak, bu saydıklarımız dışında birçok faydalı yönü daha vardır. Erkek ve kadın cinsel yeterliliğine faydasından, yara iyileştirme gücüne; birçok akciğer hastalığını yenmeden, ağız içi pamukçuk rahatsızlığının yok edilmesine kadar sayısız faydası olan arı ürünlerine sofralarda yer vermek şarttır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine − 6 =